Olej piękności

 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=0 WHERE field_helfy_id_value=360 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=245 WHERE field_helfy_id_value=391 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=-3 WHERE field_helfy_id_value=431 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=-4 WHERE field_helfy_id_value=557 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=963 WHERE field_helfy_id_value=558 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=99 WHERE field_helfy_id_value=1447 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.
 • user warning: Unknown column 'field_avail_value' in 'field list' query: UPDATE kokosowy_content_type_product SET field_avail_value=118 WHERE field_helfy_id_value=2263 in /sites/all/modules/baskethelfy/baskethelfy.module on line 46.

Olejek - to słowo, które nam, Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z masażem, albo z kominkami do aromaterapii, do których wkrapla się odrobinę zapachu o jakiejś egzotycznie brzmiącej nazwie. Tymczasem na Wschodzie olejków używa się od tysięcy lat. Są one znakomitymi naturalnymi kosmetykami, działającymi odżywczo i pielęgnacyjne. Wśród olejków jeden wyróżnia się szczególnie - jest to olejek kokosowy. Jego unikalny skład: specyficzny rodzaj kwasów tłuszczowych a także wysoka zawartość witamin i minerałów sprawia, że jest on uniwersalnym kosmetykiem o niezwykle silnym odżywczym działaniu.

Przeciwko starzeniu

Pragnienie wiecznej młodości towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Odpowiedź na tę tęsknotę stara się znaleźć przemysł kosmetyczny, proponując wciąż nowe środki przeciw starzeniu, mające niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wygładzić zmarszczki i przywrócić wygląd sprzed lat. Najczęściej jednak pełne czaru obietnice producenta okazują się tylko sprytnym chwytem reklamowym, a drogi krem oprócz ładnego pudełeczka i kuszącego zapachu nie ma właściwie żadnych zalet. Tymczasem środka na opóźnienie procesu starzenia i młody wygląd może dostarczyć Natura - prosto z palmy kokosowej.
Oleje, które spotykamy w kosmetykach, zazwyczaj służą jedynie jako baza. Nie mają żadnych innych właściwości - nie mogą ich mieć, gdyż nawet, jeśli posiadały jakieś cenne właściwości, zostały one utracone w procesie długotrwałego przetwarzania - dlatego też nie spotkamy w nich na przykład opóźniających proces starzenia antyutleniaczy. Olejek kokosowy przeciwnie - dzięki swojej wytrzymałości na wahania termiczne zachowuje cenne składniki: naturalne antyutleniacze i witaminę E. Jego właściwości sprawiają, że wnika on w głąb tkanek transportując antyutleniacze do ich wnętrza, zmiękczając skórę i przywracając jej elastyczność, sprawiając, że wygląda młodziej. Zmarszczki ulegają redukcji, a twarz staje się jędrna i gładka.

Widoczną i kłopotliwą oznaką starzenia są plamy wątrobiane na rękach - brązowe znamiona, będące znakiem obecności wolnych rodników w skórze lub warstwie tłuszczowej i utleniania się wielonienasyconych kwasów i protein. Jeśli się pojawią, nie da się ich usunąć - ale stosowanie olejku kokosowego z powodzeniem zapobiegnie powstawaniu nowych i zredukuje już istniejące.

Pokarm dla skóry

Wielu z nas boryka się z problemem suchej skóry, której nie można pomóc żadnym kosmetykiem. Problem ten nasila się w okresie jesienno-zimowym, gdy nasza cera smagana jest podmuchami zimnego wiatru i latem, gdy szczególnie naraża się na intensywne działanie promieni słonecznych. Przemysł kosmetyczny także dostrzegł ten problem i stara się zachęcić nas do zakupu swoich wyrobów reklamami bogatymi w obrazy górskich strumieni, letniego deszczu, wodospadów... Tymczasem kosmetyki na bazie wody wcale nie są dobre dla suchej skóry. Co prawda szybko docierają one do tkanek, lecz równie szybko się z nich ulatniają. O wiele lepiej pielęgnują skórę środki, których podłożem jest olejek kokosowy. Wchłania się on szybko, docierając do wnętrza tkanek - dzięki temu nie pozostawia on nieprzyjemnej tłustej warstwy i uczucia lepkości. Wprost przeciwnie - pachnie świeżo i przyjemnie, doskonale nawilżając i zmiękczając skórę.

Lecz nie tylko warunki atmosferyczne powodują wysuszenie skóry - często przyczyniamy się do tego my sami. Nasze ciało otoczone jest naturalną warstwą ochronną, składającą się z sebum zawierającego ok. 40 - 60% kwasów tłuszczowych. Kwaśne środowisko o pH ok. 5 zapobiega rozwojowi niekorzystnych dla organizmu bakterii. Każda kąpiel czy prysznic niszczy tą warstwę, wystawiając ciało na ataki rozmaitych drobnoustrojów. Aplikowane po kąpieli balsamy mogą przywrócić skórze miękkość, lecz nie odbudują bariery ochronnej. Organizm jest bezpieczny dopiero, gdy ochronna warstwa zostanie odtworzona. Zajmuje to jednak kilka godzin - bardzo możliwe, że wówczas organizm czeka następna kąpiel...
Czy wyjściem jest jednak całkowite zaniedbanie higieny? Znacznie lepszym pomysłem jest zabezpieczenie organizmu dobrą barierą ochronną. Wyjście to olejek kokosowy - zawiera on, podobnie jak sebum, kwasy tłuszczowe działające antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Zaaplikowanie olejku na skórę ochroni nasze zdrowie i przywróci skórze gładkość i jędrność.

Olejek kokosowy sprawdza się doskonale w przypadku chorób skóry - łuszczycy, zapalenia czy egzemy. Łagodzi objawy związane z chorobą, zarazem nie podrażniając delikatnego naskórka. Doskonale chroni przed promieniowaniem UV - można stosować go jako krem przeciwsłoneczny.

W przypadku bardzo wrażliwej i przesuszonej skóry olejek kokosowy może doskonale zastąpić mleczko kosmetyczne - możemy użyć go do zmywania makijażu twarzy i oczu.

Olejku kokosowego można także użyć do masażu. Jego kojące, relaksacyjne działanie i delikatny zapach w połączeniu z odżywczym działaniem na skórę sprawi, że masaż będzie naprawdę przyjemnością.

Kokosowe włosy

Złe warunki atmosferyczne, ostre słońce, klimatyzacja, dym z papierosów, setki zanieczyszczeń w powietrzu i dziesiątki zabiegów fryzjerskich: trwała, farbowanie, prostowanie...Włosy człowieka XXI wieku są narażone na nieustanne próby wytrzymałości. Aby je wspomóc, stosujemy wiele rozmaitych odżywek, mających ponoć cudowne działanie regeneracyjne. Często jednak w ten sposób uspokajamy tylko swoje sumienie, bo na włosach bynajmniej nie widać pozytywnych rezultatów. Po sposób na ich odżywienie najlepiej sięgnąć do skarbca metod naturalnych, od wieków stosowanych na Wschodzie. Olejowanie - bo o tym zabiegu mowa - doskonale odżywia, sprawia, że przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i lśnią. Do tej czynności doskonale nadaje się olejek kokosowy.
Działa on intensywnie na włosy i skórę głowy, wnikając w ich głąb i transportując tam dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały: magnez, potas, wapno i żelazo. Dokładnie uzupełnia łuski włosów, sprawiając, że stają się elastyczne i lśnią naturalnym blaskiem. Dzięki temu fryzura nabiera zdrowego wyglądu, a końcówki przestają się rozdwajać. Olejek ma także dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi.

Jak stosować olejek na włosy?

 • Wmasować delikatnie olejek w skórę głowy oraz nałożyć go na całą długość włosów od cebulek aż po końce
 • Pozostawić na minimum 2 godziny, w celu osiągnięcia lepszego rezultatu zostawić na całą noc
 • Umyć włosy naturalnym szamponem
 • Olejek można także stosować bez spłukiwania, jednak w takim wypadku należy uważać, żeby nie przeciążać włosów. Najlepszym sposobem aplikacji jest wówczas wtarcie paru kropli w końcówki

Właściwości pielęgnacyjne